Healthy

“Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé.” (Richard Bach: Illúziók)

Utolsó kommentek

  • kismamaetrend: Kedves cikk;) Sokat lehet olvasni ebben a témában, de nagyon általánosan, nekünk megoldás kell. Nem? (2012.11.02. 13:40) Kismama étrend
  • ernifani: Nice post, thanks for sharing..., just waiting for new post Thanks ya, weightlossnaturalandfast.co... (2012.01.19. 08:02) Vérvételek a terhesség alatt
  • ernifani: Nice post, thanks for sharing..., just waiting for new post Thanks ya, weightlossnaturalandfast.co... (2012.01.19. 08:00) Kismamák és az alvás
  • ernifani: Nice post, thanks for sharing..., just waiting for new post Thanks ya, <a href="http://weightlo... (2012.01.19. 07:59) Kismamák és az alvás
  • igaz tett: Két féle DNS mintavételi eljárás létezik. A nevesített és az anoním. Mindkét esetben egyazon módsz... (2009.09.27. 22:22) Apasági vizsgálat
  • Utolsó 20

Napi zöldség

A retek A retek (Raphanus sativus) eredetileg Észak-Kínából és a Közel-Kelet országaiból származik, ahol már évezredek óta termesztik, időközben Európában is meghonosodott. Fekete, vörös, bíborszínű variációja, valamint fehér hosszúkás változata, a jégcsapretek, földrészünk egyik legkedveltebb zöldsége és értékes gyógynövénye. Mivel a retekben igen sok C-vitamin van, ezért védhette meg fogyasztóit a valaha oly rettegett téli betegségtől, a skorbuttól. Ezenkívül jelentős A- és B-vitamint, káliumot, foszfort és sok más nyomelemet is tartalmaz. Mustárolaj-glikozidjai antibakteriális és gombaölő hatásúak, így kiválóan alkalmas a megfázás és cseppfertőzések megelőzésére. Ha valaki túl gyakran emelgette a söröskorsót, a retek támogatta a máj méregtelenítő munkáját, hiszen serkenti a májfunkciókat, de legfőképp az epekiválasztást.

Címkék

10. terhességi hét (1) 12 terhességi hét (1) 13 terhességi hét (1) 14. (1) 16. terhességi hét (1) 28. terhességi hét (1) 2 trimeszter (1) advent (1) afp (1) alkohol szindróma (1) allen carr (1) alvásproblémák (1) amniocentézis (1) apasági nyilatkozat (1) apasági vizsgálat (1) baba (2) bárányhimlő (1) boldog új évet (1) céges buli (1) cigi (1) császármetszés (1) csinos kismama (1) csipkebogyó (1) csípőficam (1) czeizel (1) daganat tünetei (1) depresszió (2) diabétesz (1) dohányzás (4) dohányzási tilalom (1) egészség (7) egészségügyi rádió (1) életmód (4) évkezdet (1) évvége (1) farfekvés (1) fiú vagy lány (1) fogápolás (1) folsav (1) gátizom torna (1) genetikai vizsgálat (1) gyerek (1) gyermeknevelés (1) gyermek neme (1) gyógynövények kismama (1) gyomorégés (1) hajhullás (1) hálapénz (1) hányinger (2) haspuffadás (1) hellókarácsony (2) hetedik hét (1) hyperthonia (1) influenza (2) intim torna (1) karácsony (1) karácsonyi buli (1) karácsonyi depresszió (1) karácsonyi party (1) kedvezmények juttatások kismamáknak (1) kilencedik terheségi hét (1) kismama (1) kismama étrend (1) kismama étrendje (1) költségek (1) kopaszodás (1) lekvár (1) lélek (1) lelki egészség (1) leszokás (1) madonna koncert (1) magas vérnyomás (1) magzatvédő vitamin (1) melleink védelme (1) mintaétrend (1) oltás (1) onkológiai intézet (1) pavlik kengyel (1) petesejt (1) ringató program (1) sperma (1) spinális érzéstelenítés (1) stria (1) szépségtippek (1) szexuális élet (1) sztárok (1) szülés (1) tanfolyam kismamáknak (1) tények tévhitek (1) terhesgondozás (1) terhesség (43) terhességi (1) terhességi hét (1) terhességi teszt (1) terhességi vitamin (1) terhesség gyógyszer (1) terhesség háziállatok (1) terhesség szex (1) termékenység (2) teszt (1) tévhitek (1) tippek (1) toxoplasmosis (1) túlsúly (1) új év (1) ultrahang (1) ünnepek (1) válság (1) várandós (1) vércsoport (1) vérvétel (1) vérzés (1) vetélés (1) visszér (1) vizsgálatok (1) zenei nevelés (1) Címkefelhő

Naptár

március 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tippek influenza ellen

2009.02.25. 09:39 - Healthy

Címkék: egészség tippek influenza

Most, hogy elmúltak a nappali mínuszok és átmenetileg megenyhült az időjárás, egyre több ember betegszik meg. Az enyhe és párás idő kifejezetten kedvező táptalaj az észrevétlenül és hirtelen támadó, levegőben terjedő vírusok – így az influenza – számára is.

Dr. Nagy Judit belgyógyász szakorvos, a Budai Egészségközpont orvos igazgatója a következő hasznos tanácsokkal lát el minket arra vonatkozóan, hogyan kerülhetjük el a betegséget, és enyhítsük az azzal járó kellemetlen tüneteket.

1. Védekezzünk védőoltással
Az influenza elleni védekezés egyik leghatásosabb formája a védőoltás. A különböző tabletták utólag ugyan segítenek a tünetek kezelésében, de a betegség kialakulása ellen egyik sem ad megfelelő védelmet.

Főként a fokozottan veszélyeztetett korosztályoknak – így a gyermekek és az idősek számára – ajánlott, de minden olyan foglalkozást végző személynek – például kórházi dolgozóknak és pedagógusoknak – segíthet a betegség megelőzésében, aki könnyen fertőződhet, mert közösségben dolgozik és így további fertőzés forrását képezheti.

Fontos tudnunk, hogy a védőoltást csak az orvos utasítására szabad beadni, hiszen ő határozhatja meg az oltóanyag mennyiségét és az oltás időpontját. A védettség nagyjából két hét alatt kialakul és normál esetben egy évig tart, de előfordulhat, hogy a következő évben a vírus egy másik fajtája fertőzhet, így érdemes az oltást minden évben megismételni.

2. Egészséges életmód
Ha erős az immunrendszerünk, a betegség nehezebben fertőz. Fontos, hogy a téli időszakban is sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasszunk, így juttassunk vitaminokat a szervezetünkbe. A rendszeres sport, a megfelelő táplálkozás, és a pihenés mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ellenállóbbak legyünk a vírussal szemben. Mindig jól öltözzünk fel, és ha tehetjük, ezekben az időszakokban kerüljük a zsúfolt helyeket.

3. Népi gyógymódok
Amennyiben mégsem sikerül elkerülnünk a betegséget az orvos javaslatai mellett alkalmazhatjuk a hagyományos népi gyógymódokat is. A sok pihenésen és vitamin fogyasztásán kívül fontos, hogy naponta kétszer rövid idő alatt szellőztessünk ki a lakásban: így beengedjük a friss levegőt, és kiűzzük a baktériumokat. Mézes tea fogyasztása mellett légútjaink kitisztítása érdekében érdemes naponta kétszer-háromszor kamillateával inhalálni, amelybe csepegtethetünk eukaliptusz vagy menta olajat is.

Köhögés ellen igen hatásos, ha kivájunk egy félbe vágott fekete retket, mézet teszünk bele, egy-két órát állni hagyjuk, majd kikanalazzuk. Ezekkel az apró trükkökkel még inkább felgyorsíthatjuk a gyógyulási folyamatot.

A bejegyzés trackback címe:

https://healthy.blog.hu/api/trackback/id/tr5964645

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása